Strecha na hale obchodného priestoru – celoplošne lepené EPDM Carlisle 1,2mm.

Dnes Vám opäť prinášame jednu z možností použitia materiálu EPDM Carlisle 1,2 mm. Tentokrát išlo o strechu haly určenej pre obchodné centrum.

Skladba strechy: EPDM 1,2 mm celoplošne lepené, PIR doska mechanicky kotvená, Trapézový plech

Na hale bol použitý materiál EPDM s hrúbkou 1,2mm, ktorý bol celoplošne lepený na PIR dosku. Pre urýchlenie montáže boli použité rolky s predinštalovaným spájacím pásom.Výhoda týchto roliek spočíva v tom, že spájací pás je predinštalovaný na rolke a taktiež ich dvojbalenie.
Rolky sú totiž uložené v balení tak, že ich stačí len napozícionovať na strechu, natrieť jednu stranu (rolky) PRIMERom HP 250, nechať odvetrať a následne spojiť s ďalšou rolkou s predinštalovaným spájacím pásomPri takejto montáži sa šetrí na práci i samotnej manipulácii s rolkami.
Ako vidíte na fotkách, na streche sa nachádzalo viacero prestupov. Tie boli obizolované do požadovanej výšky od investora.Výhodou celoplošne lepeného systému je, že strešnú hydroizoláciu neperforujeme kotviacimi prvkami a tak isto že nezvyšujeme zaťaženie strechy ako je to napríklad pri použití systému zaťaženého štrkom.Fotky si môžete pozrieť tu:
https://www.facebook.com/KvalitaPreVasuPlochuStrechuZMa…/…/…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *